14. 8. 2017

Něco o našich vedoucích

Tomáš Hudec (Hudy)

Tom, též známý pod přezdívkou Hudy, je hlavním vedoucím oddílu, do kterého vedly jeho první kroky již v roce 2003.  Pracuje jako servisní technik v Modřicích. Rád si s vámi popovídá, protože hlavně komunikuje s veřejností – rodiči skautů a vlčat i s různými dalšími organizacemi – a má na starosti také nábory do oddílu. Určitě si ho nakloníte dobrým jídlem, nadchne ho diskuse na téma novinky v technice a má rád všechno, co ho neštve.

 

 

 

 

Honza Ošťádal (Ošti)

Honza je budoucí nadějný mechanik-elektrotechnik, což je obor, který studuje na Olomoucké. Je jedním z oddílových vedoucích, má rád přírodu, tábory, oceňuje férové jednání, zajímají ho knihy a umění. Do oddílu vstoupil v říjnu 2009. A jak se cítí mezi ostatními vedoucími? Jeho slova mluví za vše: „Jsem rád, že mám ve vedení spoustu dobrých příkladů a přátel na celý život…“

 

 

 

 

Vašek Fabík

Je vedoucí vlčácké sekce. Do oddílu chodí od roku 2009. Je vášnivý matematik a zapojuje se do matematického kroužku Komár. Pokud si ho chcete naklonit, určitě se nebude zlobit, když mu nabídnete čokoládu.

 

 

 

 

 

 

Viktor Mejzlík

Můžete ho potkat na řadě akcí – vede vlčáckou sekci, pomáhá na akcích (ať už jsou to střediskovky, víkendovky, výlety…), zapojuje se aktivně i do příprav „neskautských“ akcí, jako je třeba Den dětí. V oddíle je už dlouho. Viktor je jinak vzorný student Masarykovy univerzity. Zajímá se o historii, přírodu, milé lidi, jiné skaut(k)y, líbí se mu atmosféra mezi vedením, oddíle a skautu celkově. A co si myslí o hlavním vedoucím? Věřte nebo ne, má pro něj jen slova chvály: „Hudy je fajn.“

 

 

 

Oldřich Sedláček

Je jednou z dalších opor Toma Hudce, podle svých slov v oddíle tráví volný čas, protože ho to baví, podílí se na přípravě programu. V oddíle je už taky nějaký pátek – asi od roku 2005. Je to mladý muž mnoha zájmů: má rád přírodu, skaut, klid, sport, práci, filmy, knihy, muziku a Boha, jakožto i bratry v Kristu. O oddíle má toto mínění: „snitches get stitches.“

 

 

 

 

Tomáš Novák (Tomino)

Určitě ho znáte pod přezdívkou Tomino, do oddílu chodí od roku 2001 a bez něj by to na táboře prostě nešlo, protože je obětavým zdravotníkem, k čemuž má i odborné vzdělání – pracuje v nemocnici. Kromě toho je také zástupce vedoucího oddílu. Mezi jeho záliby patří – jak jinak – zdravověda a různé sporty. Jeho slova o oddíle míří přímo k hodnocení hlavy oddílu: „Tomáš Hudec – trochu stresař, ale rozumný a
milý.“

 

 

 

 

Vladimír Vala

Aktuálně funguje jako výpomoc na akcích. Patří taky mezi oddílové mazáky, do oddílu vstoupil v roce 2002. Chcete vědět, čeho si Vláďa váží? Nejvíc si cení skautského společenství celkově.

 

 

 

 

 

František Maša

Je zástupcem vedoucího střediska, do oddílu chodí od první třídy, tak si spočítejte, v kterém roce nastoupil. Pracuje jako programátor. Jinak ho také můžete potkat někde v horách, které má rád. Neostýchá se vyjádřit svůj názor na Hudyho a také na Dana: „Hudy – je super, ale moc si na všechno stěžuje. Dan – je super, ale málo si stěžuje.  Umí zachovat klid i ve vypjatých situacích.“

 

 

 

 

Filip Urban (Fifa)

Stará se na akcích o to, aby z nich byly pěkné fotky, takže je takovým dvorním oddílovým fotografem. Snaží se studovat práva a v oddílu už je taky pěknou řádku let – od roku 2003. Zájmy má opravdu pestré – focení, různé sporty (např. lezení a plavání), má rád přírodu a pobyt v ní. A co tvrdí o Hudym? „Hudy je strašnej kverulant.“

 

 

 

 

Vojtěch Urban (Bobek)

V tuto chvíli funguje Vojta jako výpomoc na akcích.  V současné době pracuje jako zabezpečovací technik. Do oddílu nastoupil se svým bratrem, tedy v roce 2003. A co má rád? Hudbu, zpěv, kamarády.

 

 

 

 

 

 

Dan Vykoukal (Žorža)

Redaktor časopisu Skauting, oldík, bývalý hlavní vedoucí oddílu. V oddíle je od roku 2003. Studuje obor Pedagogika na Masarykově univerzitě, pracuje jako lektor témat globálního rozvojového vzdělávání a předsedá studentskému spolku na fakultě. Taky rád vaří čaje. V poslední době propadl kouzlu žonglování s kuželkami.

 

 

 

 

Martin Sapák

Do oddílu chodí od roku 2016. Pokud se s ním chcete vidět, můžete ho potkat na skautských akcích a schůzkách. Studuje analýzu potravin na SPSCHBR; pokud nevíte, co tato zkratka znamená, určitě se ho na to můžete zeptat.

 

 

 

 

 

Viktor Drobílek

Do skautu už chodí nějaký ten pátek, a to od roku 2011. Snaží se získat všeobecné informace z každého odvětví na gymnáziu na Vídeňské. Viktor je  hlavní vedoucí ve skautské sekci a skaut je i jeho vášní, stejně jako plavání. Pokud si s Viktorem budete chtít popovídat, určitě ho nezarmoutí konverzací o počítačových hrách.

 

 

 

 

Jakub Julínek

Do skautu chodí od 2. třídy, od roku 2011. Základní školu opustil už v 5. třídě, aby se vydal studovat na BiGy v Brně. V oddíle ho můžete vídat na vlčáckých schůzkách a vlčáckých akcích. Jasný favorit pro konverzaci s Kubou je téma florbal či skaut, a pokud ho budete chtít i něčím potěšit, jistě ho nezarmoutíte dobrým jídlem.

 

 

 

 

Vojta chalupa (Blesk)

Je vedoucí ve vlčácké sekci. V oddíle je od roku 2014 –nestrávil sice ve skautu tak dlouhou dobu, ale už stihl získat dostatek znalostí. Studuje střední průmyslovou školu chemickou v Brně. Má rád společenství, takže čím větší skautská akce, tím víc si to užívá. No a co si vlastně myslí o ostatních vedoucích? „Jako všechno ostatní vedení mám rád v pohodě lidi.“

 

 

 

 

Prokop kabelka (Frodo)

Frodo je vedoucí ve skautské sekci. V oddílu funguje již od roku 2009. Studuje Biskupské gymnázium. Co dělá ve skautu? Na tuto otázku si Frodo odpověděl sám: „Snažím se vést skauty a s malou pomocí svých spoluvedoucích se mi to daří.“ Jinak má rád soukromí, všeliké rozbroje středověké periody, mýty slovanské či skandinávské a samozřejmě má rád svoje vedoucí-kamarády a náš oddíl.

 

 

 

 

Lukáš Kapinus (Luke)

Luke Studuje na Gymnáziu Křenová všeobecný obor se zaměřením na německý jazyk. Ve svém volném čase se věnuje především hudbě a skautingu. Zpívá v pěveckém sboru Gymnázia Křenová a Schole brněnské mládeže. Dále se angažuje v hudebně divadelním tělese Ústaf voiceband.cz. Ve skautu ho můžete potkat jak na vlčáckých schůzkách a akcích, tak i na rádcovském kurzu Rozrazil, kde se zabývá metodikou.

 

 

 

 

Lukáš Bambuch

Ve skautu je od roku 2011 a snaží se fungovat hlavně ve skautské sekci, vede i skautské schůzky. Studuje na Gymnáziu a ZUŠ Šlapanice. Paleta jeho zájmů je opravdu pestrá – má rád dobré jídlo a pití, vydatný spánek, sportování (běhání, plavání, cyklistiku, lyžování, horolezectví…), hru na kytaru, focení, čtení, koukání na filmy, nicnedělání.

 

 

 

 

Vít Urban

Je to jeden z našich vedoucích schůzek ve vlčácké sekci. V oddíle není z rodiny sám, ve vedení má i své dva bratry. A jaká je jeho cesta za vzděláním? Jak ve skautu, tak i celým jeho životem ho bude dále provázet práce s dětmi, protože se z něj jednou stane pedagog. Pokud vás zajímá, co ho baví, tak to jsou uzly – a samozřejmě taky vylehávání v hamace.

 

 

 

 

Honza Tomáš

Pracuje jako vedoucí schůzek ve skautské sekci. Honza se vydal studovat celých dlouhých 8 let na Gymnáziu Šlapanice (ale už je za půlkou!). Co se týče oddílu, v něm už je od roku 2010. Honza je jinak takový hravý typ – jeho nejoblíbenější aktivitou je hraní Magiků. Samozřejmě má spoustu jiných aktivit, ale ty jsou zanedbatelné ve srovnání s láskou k této karetní hře.