14. 8. 2017

Něco o našich vedoucích

Tomáš Hudec (Hudy)

Tom, též známý pod přezdívkou Hudy, je hlavním vedoucím oddílu, do kterého vedly jeho první kroky již v roce 2003. Nyní je mu 21 a pracuje v Modřicích. Rád si s vámi popovídá, protože hlavně komunikuje s veřejností – rodiči skautů a vlčat i s různými dalšími organizacemi – a má na starosti také nábory do oddílu. Určitě si ho nakloníte dobrým jídlem, nadchne ho diskuse na téma novinky v technice a má rád všechno, co ho neštve.

 

 

 

Honza Ošťádal (Ošti)

Je 16 letý budoucí nadějný mechanik-elektrotechnik, což je obor, který studuje na Olomoucké. Je jedním z oddílových vedoucích, má rád přírodu, tábory, oceňuje férové jednání, zajímají ho knihy a umění. Do oddílu vstoupil v říjnu 2009. A jak se cítí mezi ostatními vedoucími? Jeho slova mluví za vše: „Jsem rád že mám ve vedení spoustu dobrých příkladů a přátel na celý život…“

 

 

 

 

Vašek Fabík

Je vedoucí vlčácké sekce . Je mu 18, do oddílu chodí od roku 2009. Je vášnivý matematik a zapojuje se do matematickém kroužku Komár. Studuje na Jarošce v posledním ročníku a určitě se nebude zlobit, když mu nabídnete čokoládu .

 

 

 

 

 

 

Viktor Mejzlík

Můžete ho potkat na řadě akcí – vede vlčácké schůzky, pomáhá na akcích (ať už jsou to střediskovky, víkendovky, výlety…), zapojuje se aktivně i do příprav „neskautských“ akcí, jako je třeba Den dětí. V oddíle je už asi 8. rokem, je mu 18 a studuje na gymnáziu Křenová. Zajímá se o historii, přírodu, milé lidi, jiné skaut(k)y, líbí se mu atmosféra mezi vedením, oddíle a skautu celkově. A co si myslí o hlavním vedoucím? Věřte nebo ne, má pro něj jen slova chvály: „Hudy je fajn .“

 

 

 

Oldřich Sedláček

Je jednou z dalších opor Toma Hudce, podle svých slov v oddíle tráví volný čas, protože ho to baví, podílí se na přípravě programu a vede skautskou sekci. Je mu 21, studuje Ekonomiku podniku na Podnikatelské fakultě VUT v Brně. V oddíle je už taky nějaký pátek – asi od roku 2005. Je to mladý muž mnoha zájmů: má rád přírodu, skaut, klid, sport, práci, filmy, knihy, muziku a Boha, jakož to i bratry v Kristu . O oddíle má toto mínění: „snitches get stitches“

 

 

 

Tomáš Novák (Tomino)

Určitě ho znáte pod přezdívkou Tomino, je mu 23, do oddílu chodí od roku 2001 a bez něj by to na táboře prostě nešlo, protože je obětavým zdravotníkem, k čemuž má i odborné vzdělání – pracuje v nemocnici. Kromě toho je také zástupce vedoucího oddílu. Mezi jeho záliby patří – jak jinak – zdravověda a různé sporty. Jeho slova o oddíle míří přímo k hodnocení hlavy oddílu: „Tomáš Hudec – trochu stresař, ale rozumný a milý.“

 

 

 

Vladimír Vala

Má aktuálně na starosti mladší roverský kmen, je mu 22 a studuje 4. ročník manažersko-ekonomického oboru na Mendelově univerzitě. Patří taky mezi oddílové mazáky, do oddílu vstoupil v roce 2002. Chcete vědět, čeho si Vláďa váží? Nejvíc si cení skautského společenství celkově.

 

 

 

 

 

František Maša

Je zástupcem vedoucího střediska, je mu 22 a do oddílu chodí od první třídy, tak si spočítejte, v kterém roce nastoupil. Pracuje jako programátor. Jinak ho také můžete potkat někde v horách, které má rád. Neostýchá se vyjádřit svůj názor na Hudyho a také na Dana: „Hudy – je super, ale moc si na všechno stěžuje. Dan – je super, ale málo si stěžuje.  Umí zachovat klid i ve vypjatých situacích.“

 

 

 

 

Filip Urban (Fifa)

Stará se na akcích o to, aby z nich byly pěkné fotky, takže je takovým dvorním oddílovým fotografem. Má 22, snaží se studovat práva a v oddílu už je taky pěknou řádku let – od roku 2003. Zájmy má opravdu pestré – focení, různé sporty (např. lezení a plavání), má rád přírodu a pobyt v ní. A co tvrdí o Hudym? „Hudy je strašnej kverulant.“

 

 

 

 

Vojtěch Urban (Bobek)

Umí si dobře poradit s vlčáckou smečkou, je mu 21 a v současné době pracuje jako zabezpečovací technik. Do oddílu nastoupil se svým bratrem tedy v roce 2003. A co má rád? Hudbu, zpěv, kamarády.

 

 

 

 

 

 

Dan Vykoukal (Žorža)

Redaktor časopisu Skauting, oldík, bývalý hlavní vedoucí oddílu. Je mu 26, v oddíle je od roku 2003. Studuje obor Pedagogika na Masarykově univerzitě, pracuje jako lektor témat globálního rozvojového vzdělávání a předsedá studentskému spolku na fakultě. Taky rád vaří čaje. V poslední době propadl kouzlu žonglování s kuželkami.

 

 

 

 

Martin Sapák

Je mladá nová posila 14ky. Je mu 16, do oddílu chodí krátkou dobu, a to od roku 2016. Pokud se s ním chcete vidět tak ho můžete potkat na skautských akcích a na skautských schůzkách. Studuje analýzu potravin na spschbr pokud nevíte, co tato zkratka znamená určitě se ho na to můžete zeptat.

 

 

 

 

 

Viktor Drobílek

Je jeden z nových členů našeho vedení a je mu 15 let. Do skautu už chodí nějaký ten pátek, a to už od roku 2011. Snaží se získat všeobecné informace z každého odvětví, a to na gymnáziu na Vídeňské. Viktor je vedoucí ve skautské sekci a skaut je i jeho vášní tak jako plavání. Pokud si o něčem s Viktorem budete popovídat tak ho určitě nezarmoutí konverzací o počítačových hrách.

 

 

 

 

Jakub Julínek

Je vedoucím ve vlčácké sekci letošním rokem. Je mi 15 let a do skautu chodí od 2.třídy, a to od roku 2011. Základní školu opustil už v 5.třídě, a to proto aby mohl začít chodit na BiGy b Brně. V oddíle ho můžete vidět na vlčáckých schůzkách a vlčáckých akcích. Pokud se s Kubou o něčem budete chtít bavit tak jasný favorit pro konverzaci je florbal anebo skaut no a pokud ho budete chtít přitom i něčím potěšit tak ho jistě nezarmoutíte dobrým jídlem.

 

 

 

Vojta chalupa (Blesk)

 Je vedoucí ve vlčácké sekci, a to od roku 2018.  V oddíle je od roku 2014 nestrávil sice ve skautu tak dlouhou dobu, ale za tu dobu stihl získat dostatek znalostí. Je mi 15 let a studu střední průmyslovou školu chemickou v Brně. Má rád společenství tak že čím větší skautská akce tím víc si to užívá. No a si vlastně myslí o ostatních vedoucích? “Jako všechno ostatní vedení mám rád v pohodě lidi“.